Obrazy kiedyś i dzisiaj

2 komentarze

Obrazy dzisiaj

Nasze babcie jeszcze doskonale pamiętają, że najlepsza ozdobą każdego kunsztownie i bogato urządzonego mieszkania czy domu były obrazy olejne wielkich mistrzów, portrety wykonane również technika olejna bądź szkicem czy też impresyjne akwarele wielkich mistrzów wiejskiego malarstwa, przedstawiający sielankowe krajobrazy urokliwej wsi. Zdarzało się też, ze sama na przykład złocona rama obrazu była więcej warta niż jego zawartość.

Jak jest dzisiaj?

Co prawda dzieła sztuki wielkich mistrzów nadal są w cenie, o czym świadczą choćby domy aukcyjne i ceny, za jakie wystawiają swoje obrazy (my polecamy te z https://bajkoweobrazy.pl, jednak w zwyczajnych domach coraz częściej ze ścian znikają ciężkie portrety na rzecz mało znaczących, niewielkich obrazków przedstawiających dowolne przedmioty czy zjawiska, kupowane w marketach, wieszane jednak zwykle tak samo, jak ongiś – to znaczy w większych skupiskach, nie zawsze z zachowaniem odpowiednich odstępów czy kompozycji.

Najlepsze propozycje

Wśród najczęściej pojawiających się propozycji i jednocześnie wśród najchętniej wybieranych opcji znajdują się zdjęcia na ścianie, które zdecydowanie dają największą możliwość interpretacji i najszczersze pole do popisu. Tego typu dekoracje nie tylko mogą kompletnie odmienić wygląd wnętrza, ale przede wszystkim nadają nastroju intymności oraz indywidualnego, oryginalnego sznytu. Na dekoracje ścian można przeznaczyć zarówno własnoręcznie wykonane fotografie na przykład pejzaży czy równie dobrze zdjęcia wykonane razem z kimś nam bliskim.

2 comments

Dodaj komentarz